Desery dla gości

Przyjmując w nasze progi gości musimy być przygotowani na to, że będą oni oczekiwać od nas odpowiedniego przygotowania. Chodzi oczywiście przede wszystkim o napoje oraz słodkości, których na stole powinno być w nadmiarze. Często zastanawiamy się jakie desery powinniśmy wybrać na przyjęcia rodzinne, czy też przyjęcia w gronie znajomych. Zawsze chcemy czymś zaskakiwać – przygotowywać przysmaki, których nikt przed nami jeszcze nie zrobił. Wielkim komplementem dla kucharzy jest grono najbliższych osób, które pytają nas o przepis na jakiś deser. Polska jest bez wątpienia krajem deserowym i ogromna część deserów została już u nas niejednokrotnie skonsumowana, jednakże nadal istnieje wiele deserów, które w Polsce nie są jeszcze zbyt popularne. Powinniśmy więc wykorzystywać takie przepisy tak szybko, jak to tylko możliwe, żeby nie uprzedził nas ktoś inny.

Takim deserem mógłby być chociażby czekoladowy torcik deserowy – najlepszy dla gości jeśli chcemy zaskoczyć ich czymś nowym. Mimo znanych już smaków, gwarantuję, że taka forma podania nie została jeszcze zaserwowana na Waszym rodzinnym stole. Pod uwagę musimy wziąć również fakt, że różne desery będą odpowiednie na różne okazje. Oznacza to, że zwykłe przyjęcie rodzinne to szansa na przygotowanie innych deserów, niż chociażby czyjeś imieniny, urodziny czy rocznice. Ciasto o którym wspominałem wcześniej, a więc czekoladowy torcik deserowy, jest bardzo uniwersalny. Oznacza to, że pasuje on na wiele różnego rodzaju okoliczności, a jego przygotowanie nie wymaga od nas zbyt wielkich umiejętności kulinarnych czy też wyposażenia się w ogromną ilość składników. Przyrządzenie takiego torciku idealnie sprawdzi się przede wszystkim na przyjęcia urodzinowe, jednakże nie ma żadnych przeszkód przed przygotowywaniem go na najzwyklejsze, krótkie rodzinne spotkania.

I chociaż desery są niezwykle ważne i doceniane przez naszych bliskich – nie nakładajmy na siebie niepotrzebnej presji. Oczywiście bardzo przyjemnie jest zjeść coś nowego i poznawać smaki, których w ustach jeszcze nie mieliśmy, niemniej jednak nie jest to warte niepotrzebnego stresu. Przyjęcia rodzinne mają przebiegać w miłej atmosferze i wokół tego powinniśmy się przede wszystkim skupiać – to co jemy czy pijemy, powinno być zawsze na drugim planie, traktowane jak najzwyklejszy dodatek do rodzinnych spotkań. Nie przejmujmy się też jeśli coś nam nie wyjdzie – nawet najlepszym kucharzom zdarzają się pomyłki, potrawę można przesolić, a z deseru może wyjść nam zakalec. I co z tego? Zupełnie nic. Nie przejmujmy się niepowodzeniami, gdyż to one budują w nas lepszych kucharzy. Jak w każdym elemencie życia tak i w kulinariach, popełniamy błędy i uczymy się na nich.